Як вимкнути прослушку від Google

Напевно, багато хто звертав увагу на те, що варто ввести в інтернеті назву якогось товару, як на всіх сайтах почне з’являтися його реклама. Наприклад, ввівши в пошуку слово «праска», на всіх сайтах (якій би темі вони не були присвячені) з’явиться реклама прасок різних марок та цін.

І в цьому немає нічого дивного, адже так працює персоналізована реклама, інформація для якої береться, в тому числі ґрунтуючись на ваших пошукових запитах. Але буває й по-іншому. Реклама товару, який ви хочете купити, може з’явитися навіть якщо ви не вводили подібний запит в інтернеті. У такому разі ви можете згадати, чи не казали ви вголос щось подібне, коли поряд лежав ваш смартфон.

Справа в тому, що за замовчуванням на вашому смартфоні або планшеті може бути увімкнена функція цілодобового прослуховування. Іншими словами, ваш смартфон може слухати, що ви кажете, щоб потім використовувати цю інформацію у своїх цілях, наприклад, пропонувати вам персоналізовану рекламу. Звичайно, така ситуація влаштовує далеко не всіх. До того ж, постійно включений мікрофон витрачає заряд акумулятора. Тому виникає питання, як вимкнути прослушку від Google?

Як вимкнути прослушку від Google?

Почати можна з відключення анонімних звітів про використання.

Ось як Google описує цю функцію: «Коли цю функцію ввімкнено, ми отримуємо анонімні звіти про використання. Це допомогає нам краще розуміти, як функція синтезу мовлення від Google працює на вашому пристрої».

Для відключення анонімних звітів про використання (показуємо на прикладі смартфона Samsung):

1) зайдіть у «Налаштування» та перейдіть до розділу «Загальне керування»;

Общие настройки

2) виберіть «Перетворення тексту на мовлення» і натисніть на шестерню навпроти пункту «Пріорітетна система»;

Предпочитаемый модуль

3) виберіть «Анонімні звіти про використання» та вимкніть функцію.

Анонимные отчеты о синтезе речи

Наведена вище інструкція може бути застосована, якщо в «Пріорітетній системі» вибрано «Розпізнавання й синтез мовлення від Google». Якщо ж вибрана «Система перетворення тексту на мовлення Samsung» або якась інша, то функції анонімних звітів про синтез мови може не бути. У такому разі нічого робити не треба.

Якщо ви користуєтеся клавіатурою Gbord, то додатково потрібно вимкнути «Надсилати статистику використання» та «Покращувати роботу для всіх». Ці дві настройки також збирають дані про вас. Для того, щоб їх відключити:

1) знову зайдіть у розділ «Загальне керування» та виберіть «Налаштування Gbord»;

Общие настройки

2) перейдіть до розділу «Конфіденційність» і вимкніть «Надсилати статистику використання» та «Покращувати роботу для всіх».

Отправлять статистику

Подібні налаштування можна знайти не лише на смартфонах Samsung, але й на пристроях інших марок. Назва пунктів може трохи відрізнятися, тому зайшовши в налаштування можна скористатися пошуком, щоб швидко їх знайти.

Тепер прослушку від Google на вашому пристрої буде вимкнено.

Подписаться
Уведомить о
guest

0 Коментарі
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии