Як вимкнути TalkBack на Android

В ОС Android є функція, яка дозволяє користуватися пристроєм сліпим або людям з вадами зору, вона називається TalkBack. Ця функція потрібна для того, щоб озвучувати текст на екрані.

Щоб керувати пристроєм у цьому режимі, потрібно двічі натискати на елементи меню або кнопки. Якщо натиснути кнопку один раз TalkBack озвучить її назву, наступні два натискання активують її. Таким чином, навіть сліпі люди можуть керувати смартфоном або планшетом.
Незважаючи на користь для людей з обмеженими можливостями, іноді ця функція може заважати. Буває, що TalkBack включається випадково, коли в цьому немає потреби. Це може бути, наприклад, при мимовільному натисканні на комбінацію кнопок смартфона, які активують TalkBack. У такому разі виникає бажання швидко відключити непотрібну функцію. Але для користувачів, які раніше не стикалися з таким режимом, це може бути не так просто. Навіть після перезавантаження пристрою він продовжить працювати.

Як вимкнути функцію TalkBack?

Вимкнути цю функцію можна двома способами.

Перший спосіб: за допомогою кнопок регулювання гучності.

Вимкнути TalkBack можна одночасно затиснувши кнопки збільшення та зменшення гучності. Натисніть і утримуйте кілька секунд, доки функція не буде вимкнена.

Другий спосіб: через налаштування пристрою.

Якщо за допомогою першого способу вам не вдалося відключити спеціальний режим, ви можете вимкнути його через налаштування. Для цього (натискайте на всі кнопки двічі поспіль):

1) відкрийте “Налаштування” (якщо на головному екрані немає ярлика налаштувань, використовуйте жести, показані нижче для відкриття панелі повідомлень або меню програм) і перейдіть до “Спеціальних можливостей”;

Жесты

2) виберіть “TalkBack” і натисніть на перемикач;

TalkBack

Переключатель

3) підтвердіть дію, натиснувши «Вимкнути».

Варто зазначити, що на деяких пристроях для повного вимкнення цієї функції потрібно виконати і перший, і другий спосіб. Якщо ви виконаєте лише перший спосіб, спеціальний режим буде призупинено, а не вимкнено повністю, про це ви дізнаєтеся з повідомлення. Тоді потрібно буде повністю вимкнути цей режим так, як зазначено у другому способі.

Сподіваємось ці поради допомогли вам відключити функцію TalkBack.

Подписаться
Уведомить о
guest

0 Коментарі
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии